Kaş Otelleri

Antalya’nın Kaş ilçesinde tatil planı yaparken üzerinde en çok düşündüğünüz konulardan birisi süphesiz konaklayacağınız oteli seçmek. Özellikle birbirinden güzel otellerin yer aldığı Kaş, sizi seçim konusunda epey zorlayabilir. Bu konuda bütçeniz seçenekleri azaltmanız konusunda yardımcı olabilir. Kaş’ta her zevke ve bütçeye göre otel bulabilirsiniz. 5 yıldızlı lüks otellerde sizi özel hissettirecek servisle konforun tadını çıkarabilirken, yerli halkın işlettiği sevimli pansiyonlarda samimi bir ortamda tatil yapabilirsiniz. Lüks otellerde her şey dahil tatil mümkünken, Kaş çevresindeki çoğu otel ve pansiyonda oda ve sadece kahvaltı imkanı bulunuyor. Oteller gece geç saatte yatan müşterilerini düşündükleri için kahvaltılar genelde saat 11’e kadar sürüyor. Akşam yemeği için Kaş’ın farklı lezzet ve konsepteki restoranları size her gün farklı bir deneyim sunabilir.

Kaş ilçesinin tepelik üzerine kurulu olması otellerin çoğuna eşsiz bir manzara sahip olma imkanı sağlıyor. Manzaralı oda isteyenlerin değerlendirebileceği birçok opsiyon bulunuyor. Kaş merkezdeki otellerde konaklayanlar için ulaşım oldukça kolay. Kaş merkezdeki Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl plajlarına yürüyerek gidebiliyorsunuz. Limanağzı’ndaki koylar için limandan kalkan tekneler bulunuyor. Çukurbağ Yarımadası’nda yer alan Hidayet Koyu’na ve Kalkan yolu üzerindeki Kaputaş Plajı’na otogardan kalkan minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kaş’ta araç kiralamanın size çok büyük bir artısı olmayacağını söyleyebiliriz.

Kaş merkezinde yer alan otellerin yanısıra, Çukurbağ Yarımadası’nı da konaklama için düşünebilirsiniz. Bu bölgedeki işletmeler daha lüks daha sakin ve doğayla daha iç içe. Plajları ise daha ferah ve geniş.

Kaş’ın her geçen yıl daha popüler olması sebebiyle rezervasyonunuzu 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Otellerde genelde oda ücreti ödüyorsunuz buna sabah kahvaltısı da dahil. Rezervasyonunuz alındığında sizden 1 gecelik ücreti havale etmenizi istiyorlar. İşletmelerde genelde 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ve 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirimli konaklıyor. Otel girişleri saat 1’de ya da 2’de fakat oda müsait ise resepsiyon görevlileri sizi seve seve erken giriş imkanı veriyor.

Rezervasyonunuzu yapmadan önce aynı zamanda ulaşım konusunu da netleştirmenizde fayda var. Havayolu’nu tercih edecekseniz, rezervasyon tarihinizde uçak biletlerinin fiyatlarının yüksek olması canınızı sıkabilir. Otel müsaitliği ve hesaplı uçuş ikileminde güzel bir eşleşme yakalayayıp tatil günlerinize karar verebilirsiniz.

En güzel Kaş otellerini incelemek için yukarıdaki listeye göz atabilirsiniz. Şimdiden size unutulmaz bir tatil diliyoruz :)