Çınarlar Pizza & Pide House

Kaş’ın ilk taş fırınlı pizza ve pide salonu Çınarlar, Fırın 1846 ekmek fırını olarak işletmeye açılmış. 1996’ya kadar da Kaş için ekmek üretmeye devam etmiş. Kaş’a aşçı olarak gelen Meki Karaağaç 1996’da işletmeyi devralmış ve bugünkü haline yani Çınarlar Pizza ve Pide Evi’ne dönüştürmüş. Meki Karaağaç burayı 4 kardeşi ile hala işletmeye devam ediyor.

Çınarlar Pizza Pide Nerede?
İlçenin merkezinde bulunan Çınarlar Pizza ve Pide Evi Kaş meydanındaki büyük çınar ağacına sırtınızı verdiğinizde “Uzun Çarşı”nın yanındaki İbrahim Serin Sokağı’nın sonunda sağda ve solda yer alıyor. Bu yönde ilerlediğinizde sağ tarafta restoranın fırınının olduğu alan, solda ise restoran kısmı bulunuyor.
Çınarlar restoran hem fırın tarafında hem de restoran tarafında açık alanda yemek yeme keyfi sunan bir mekân. Yaz akşamları özellikle böyle mekânlar sıcaktan bunalanlar için çok iyi alternatifler sunuyor.

Neler Yenir? 
İşletme hem gündüz hem akşam hizmet veriyor. Adı Çınarlar Pizza ve Pide House olsa da kebaptan salataya, makarnadan balığa yeme ve içme konusunda pek çok alternatif bulabilirsiniz. Ayrıca vegan ve vegataryenler de gönül rahatlığı ile mekânda yemek yiyebilir. Daha bitmedi glutensiz beslenenler için de uygun bir mekân.

Restoranın en önemli özelliklerinden biri işletme sahiplerinin çok güler yüzlü olmaları. Tüm müşterilerine samimi ve hızlı bir servis sunuyorlar. Özellikle mekânın simgesi haline gelen Fırat Karaağaç’la tanışmanızı umuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz.

YORUMUNU PAYLAŞ

Yorum Yap
İsminiz